IDW, İstanbul Design Week Logo ETKİNLİKLER KONFERANSLAR KATILIMCILAR DUYURULAR BASIN İLETİŞİM ENGLISH
TASARIMCILAR, TASARIM SERGİLERİ VE TASARIM İLE İLGİLİ KONFERANSLAR SİZİ BU SENE ESKİ ŞAPKA FABRİKASI’NDA GERÇEKLEŞECEK İSTANBUL DESIGN WEEK’TE BEKLİYOR.
IDW, İstanbul Design Week Facebook sayfasını takip edin
IDW, İstanbul Design Week Twitter sayfasını takip edin
IDW, İstanbul Design Week Instagram sayfasını takip edin
IDW, İstanbul Design Week YouTube sayfasını takip edin
IDW, İstanbul Design Week Vimeo sayfasını takip edin
DUYURULAR
FİLM GÖSTERİMİ

# DesignCapital Studiolabo, Patrizio Saccò, Massimiliano Fraticelli & Andrea Cuman tarafından hazırlanmış bağımsız bir prodüksiyon çalışmasıdır. Yedi gün Milano Tasarım Kenti olursa nasıl olur sorusunun cevabını arayan bağımsız bir belgeseldir. (tüm gösterim süresi 52 dakikadır)

 

www.milanodesigncapital.com/en/

 

Yönetmen Patrizio Saccò

Müzik ve Audio Massimiliano Fraticelli

Kamera Patrizio Saccò, Timon De Graaf, Simone Saponieri, Michele Vairo, Luigi Schiavoni, Amin Wahidi

Timelapse Alessandro Muesian

Destekçiler Interni Mondadori, Elita, Cosmit

Editing Claudio Bonafede

Metin yazarı ve araştırma Cristian Confalonieri, Andrea Cuman

Grafik Andrea Venegoni, Matteo D’Amanzo, Davide Fois

Websitesi Salvatore Rizzello

İSTANBUL DESIGN WEEK DUBAİ’DE

Dubai Design Week – Downtown Design 2015

İstanbul Design Week, 27 – 30 Ekim 2015 tarihleri arasında Dubai Design District’te düzenlenecek ve Dubai Design Week kapsamında gerçekleştirilecek olan Downtown Design 2015 Fuarına uluslararası tasarım haftası olarak katılacaktır. Fuar alanında İstanbul’dan seçilmiş 3 farklı tasarım stüdyosu, Halit Berker Studio, Escape From Sofa ve Day Studio ile beraber özel katılımını sağlayarak Türk tasarımlarının yurtdışına açılmasında aracı olmaktadır.

 

 

Dubai Design Week 26 – 31 Ekim 2015

 

Downtown Design 27 – 30 Ekim 2015

 

Fuar alanı adresi

Dubai Design District P.O. Box: 333300 Dubai, UAE

 

www.downtowndesign.com

www.dubaidesignweek.ae

WORLD DESIGN WEEK

İstanbul Design Week uluslararası tasarım haftaları ve etkinliklerinin bir araya geldiği özel ağ olan 29 üyesi olarak Singapur, Milano, Barcelona toplantılarına katılmıştır.

 

Uluslararası tasarım etkinliklerinin gelişimi hakkında özel atölyeler düzenlenmiştir. Yerel ve global etkinlerin stratejileri ve gelecekteki ortak projelerin yaratım süreçlerinde görevlendirilmiştir.

The iF WORLD DESIGN GUIDE

iF DESIGN AWARD gecesinde (Şubat 2015) ilk lansmanı yapılan WORLD DESIGN GUIDE için geri sayım başladı. Yeni platform mevcut iF web sitesinin yerini alacak.

 

iF WORLD DESIGN GUIDE kapsamında şimdiden mevcut olan 650.000 kullanıcı tabanı, 190'dan fazla ülkeden kullanıcılar ve 2100'ün üzerinde siteyi referans gösteren internet sitesi avantajından faydalanarak özel bir platform yarattı.

 

iF WORLD DESIGN GUIDE içeriklerinde Tasarım Firmaları haricinde Tasarım Kentleri, Tasarım Mağazaları, Tasarım Etkinlikleri + Mekanlar, Tasarım Okulları, Kreatiflerin kişisel profilleri ve Sağlıklı Yaşam, Sektör + Araçlar, Lifestyle ve benzeri konular da yer alacak.

 

Web sitesi iF ödülü olmayan tüm tasarım içeriklerine açık olarak düzenlendi. Sadece nitelikli başvurular elenerek kabul edilecektir.

 

iF WORLD DESIGN GUIDE yaratıcı sektördeki hedef grupların çok daha büyük bir yelpazesine açık olacak, böylece tasarım stüdyoları, şirketler, okullar ve onların iştirakleri çok daha geniş ve daha da büyük bir kitleye ulaşmış olacaktır.

 

www.ifdesign.de

 

Daha fazla bilgi için ifturkey@ifdesign.de